Pšenice letí vzhůru
Cena pšenice se v průběhu včerejšího obchodování na chicagské burze vyšplhala na desetileté maximum v reakci na nákupy americké pšenice ze strany Egypta a Iránu a také kvůli přetrvávajícím suchům v Austrálii, která je třetím největším světovým ... exportérem této komodity. Podle amerického ministerstva zemědělství Egypt nakoupil 115 tisíc tun pšenice a Irán 100 tisíc tun. Stát Jižní Austrálie přispěl k růstu cen oznámením, že redukuje odhad své letošní produkce pšenice o 32 procent. Cena prosincového kontraktu šla na CBOT nahoru o 25,5 centů (5,8 %) a uzavírala na hodnotě 465 centů za bušl. Intradenní maximum bylo 469,5 centů, což je nejvyšší dosažená cena pro aktivní kontrakt od 15. srpna 1996. K růstu cen kromě fundamentů přispělo i uzavírání krátkých pozic ze strany obchodníků spekulujících na pokles cen.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





