BNY Mellon vystřídala ředitele
Nově se ve funkcích objeví dosavadní prezident společnosti Gerald Hassell. Hassell byl v roce 1998 jmenován prezidentem společnosti Bank of New York. Důvodem pro odchod Kellyho byly rozdíly v přístupech k řízení banky. Ačkoli byl jeho odchod nečekaný, představenstvo se touto otázkou již nějakou dobu zabývalo.
BNY Mellon má 50 tis. zaměstnanců a je nejznámější ve světě asset managementu a investičních služeb. Banka byla pod tlakem investorů a několika státních právníků kvůli řízení měnových obchodů pro různé veřejné penzijní fondy. Banka však odmítla nařčení, že by v něčem postupovala špatně. Zatímco nízká úroková míra omezila příjmy banky, BNY Mellon se snaží omezit náklady.
Kelly byl oceněn časopisem Institutional Investor jako jeden z nejlepších amerických CEO pro rok 2009. V roce 2006 vstoupil do Mellon Financial Corp. Stal se finančním ředitelem Wachovia, kterou převzala Wells Fargo & Co. a po fúzi Bank of New York a Mellon v roce 2007 se stal předsedou a generálním ředitelem společného podniku.
Akcie (BK) oslabují v předobchodní fázi o 2,9 % na 20,07 USD.
Zdroj: MarketWatch, Yahoo! Finance
Rudolf Plachý, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- ČEZ zveřejnil cenu za Gas Distribution. Činila 8,19 mld. Kč, což je v souladu s naším očekáváním.
14.05. 13:23 Fio - Cisco Systems překonal odhady ve 3Q, zvýšil roční výhled a oznámil restrukturalizaci zaměřenou na AI
14.05. 09:08 Fio - Akciový výhled
14.05. 09:06 Fio - ČEZ: výsledky hospodaření za 1Q 2026 (+komentář analytika)
14.05. 08:52 Fio - Denní report - středa 13.05.2026
13.05. 22:18 Fio





