X-mass market comeback?
Lze si představit, že před týdnem jsme hleděli do propasti krize takřka zblízka a nyní se mluví o návratu trhů ke svým vrcholům. Co si vybrat? Situace je značně nepřehledná. Firemní výsledky jsou spíše lepší než očekávání. Z toho lze usuzovat, že růsty by byly na místě.
EU ze včerejška na dnešek zavedlo v praxi změnu u EFSF - dohodli se, že v případě potřeby lze navýšit 4-5 krát. A co potom? 5-10 krát? Kde je záruka, že můžeme nafukovat peníze bez morálních zábran do nekonečna? Již nyní je dle mého názoru míra zadluženosti v EU příliš vysoká, stěží udržitelná a tímto krokem se prakticky navyšuje. Prodloužení splatnosti dluhopisů rovněž neřeší problém natrvalo. Věřím, že takové chování může mít fatální důsledky. Ne na jednotlivou ekonomiku, ale na systém, který takovou zátěž nemusí unést. O tom se zatím raději moc nemluví. "Hurá nahoru!" zní asi lépe. Otázka je, na jak dlouho.
Poslední zprávy
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio





