Zlato oslabilo kvůli sílícímu dolaru
Páteční obchodní seanci uzavřelo zlato v červených číslech a i díky tomu zaznamenalo již druhý ztrátový týden v řadě. Posilující U.S. dolar totiž způsobil ochabnutí zájmu investorů o nákup zlata, jakožto alternativní investice. Dolar v pátek posílil vůči koši 6-ti hlavních světových měn o 0,7%. Za tímto pohybem stojí především obavy, že evropští lídři v nejbližší době stále nebudou schopni přijmout kroky k zažehnání dluhové krize. Zatím se aktuálně úroková míra na italských dluhopisech vyšplhala nejvýše od roku 1997 a ratingová agentura Standard andamp; Poor’s snížila rating Belgie. Únorové futures na zlato v pátek na CME klesly o 0,6% na 1688,50 USD za trojskou unci.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





