Západ čelí ekonomické „mission impossible“
Ekonomka z HSBC Bank označila snahu západních ekonomik přemoci vysokou míru nezaměstnanosti, zvýšených inflačních tlaků a napětí na měnových trzích za „mission impossible“.
„Vyspělý svět se potýká s politickým paradoxem. Vlády potřebují inflaci, aby tím snížily své obrovské zadlužení, ale naproti tomu firmy požadují ke zvýšení produkce a zaměstnanosti prostředí deflace,“ řekla Karen Ward hlavní ekonomka HSBC Bank v rozhovoru pro CNBC.
Jediný způsob, jak dostatečně uspokojit oba tábory, je podle Karen Ward pokles reálných směnných kurzů u měn vyspělých zemí. „Pokud k této depreciaci měn vyspělých zemí nedojde, čeká nás období dlouholeté stagnace s vysokou mírou nezaměstnanosti a pokračující nejistotou,“ varuje Karen Ward.
Více se můžete dočíst na:
http://www.ipoint.cz/zpravy/28447604-zapad-celi-ekonomicke-mission-impossible/
Poslední zprávy
- Zábavní a mediální společnost Walt Disney oznámila výsledky za 1Q nad odhady analytiků
02.02. 13:49 Fio - Akciový výhled
02.02. 09:04 Fio - Denní report - pátek 30.01.2026
30.01. 22:06 Fio - Americká burza končí týden v červeném
30.01. 22:05 Fio - Americký trh na konci týdne výrazně v červeném
30.01. 19:00 Fio





