Dividendy ve SPAD 2012: Deziluze nejen na Telefónice?
10,7 %: Zřejmě se shodneme na to, že i kdyby toto číslo znamenalo v podstatě cokoli, bude stát za povšimnutí. V tomto případě máme na mysli aktuální dividendový výnos domácí Telefónicy za předpokladu, že by byla zachována loňská výše výplaty, tedy čtyři desetikoruny na akcii. Pokud se podíváme na prosincový vývoj akcií Telefónicy, lakonicky řečeno: Nevypadá dobře. Když vezmeme v potaz, že rozhodujícím faktorem pro vývoj této akcie je očekávaná dividenda, nelze než začít spekulovat o tom, že trh v tomto kontextu jaksi přichází o iluze. Proto se dnes podíváme, jakou výši platby z letošního zisku, tedy dividendu vyplacenou v roce 2012 trh očekává: A to jak analytici, tak naši čtenáři. Zároveň vás pro úplnost seznámíme s dosavadními odhady výše dividendy 2012 pro rozhodující emise SPADového pelotonu.
Dividendový servis SPAD na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/28544714-dividendy-ve-spad-2012-deziluze-nejen-na-telefonice/
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





