Forint poslaly k zemi předčasně ukončená jednání s Evropskou komisí a Mezinárodním měnovým fondem
Česká koruna v závěru týdne nepatrně zpevnila o zhruba třetinu procenta a pohybovala se poblíž hranice 25,30 CZK/EUR. Během dne ale dokonce atakovala úroveň 25,20. Veškeré dnešní obchody s eurem proběhly na mezibankovním trhu v pásmu 25,18 - 25,42. Lépe se dařilo polskému zlotému, který si proti euru polepšil o zhruba tři čtvrtě procenta.
Poraženým dnem a zároveň i celého týdne byl maďarský forint, který ztratil ze své hodnoty jedno procento. Za dnešním oslabením stály předčasně ukončené rozhovory s Evropskou komisí a MMF o nové půjčce Maďarsku. Důvodem ukončení byly údajně neshody s vládou v otázce nového zákona o centrální bance, který by mohl potenciálně oslabit její nezávislost.
V příštím týdnu se trhy zaměří na středeční zasedání bankovní rady ČNB. Změnu v sazbách neočekáváme. V poslední době se sice začínají kumulovat proinflační rizika (slabá koruna, očekávané zvýšení
Poslední zprávy
- Výrobce čipů ON Semiconductor reportoval tržby i zisk za 2Q nad očekáváním analytiků
04.08. 11:57 Fio - Palantir zveřejil výsledky za 2Q nad odhady a zvýšil celoroční výhled
04.08. 11:11 Fio - Akciový výhled
04.08. 09:03 Fio - Denní report - pondělí 03.08.2026
03.08. 22:07 Fio - Pražská burza připisovala
03.08. 16:23 Fio





