Po ztrátových dnech pražská burza posílila
Pražská burza ve středu přerušila sérii šesti ztrátových seancí a posílila. Index PX se z přeprodaných úrovní zvedl o slušných +1,5% na 940 bodů. Podobně dobře se vedlo také ostatním evropským trhům. Největší aktivitu předvedla Komerční banka, která při objemu 345 mil. Kč za převahy nákupních objednávek rostla nad 3600 Kč. Ještě více se dařilo akciím Erste, která poskočila vzhůru +5% k metě 400 Kč. Některé volatilní evropské bankovní tituly si připisovaly srovnatelné zisky. ČEZ šel tentokráte proti proudu a po sníženém doporučení se v závěru obchodoval poblíž 780 Kč (-0,8%). Druhý energetický titul těžební NWR zůstal v kladných číslech při mizivém objemu 4 mil. Kč! Dařilo se pojišťovně VIG (+3,2%)
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





