Pražská burza klesá v tandemu s Evropou
Ranní makrodata ukázaly, že mezi podnikateli se důvěra v ekonomiku mírně zvýšila znovu jen v obchodě, zatímco ve stavebnictví, vybraných službách a v průmyslu klesla. U spotřebitelů se meziměsíčně mírně zvýšila.
Z titulů na pražské burze výrazněji roste pouze KIT Digital (BAAKITDG +3,95 %). Naopak klesají finanční společnosti v čele s Erste (BAAERBAG -2,64 %), pojišťovací skupinou VIG (BAAVIG -2,44 %) a Komerční bankou (BAAKOMB -1,14 %).
Ranní ztráty mírně umazal ČEZ (BAACEZ -0,30 %), který se na pražské burze bude ve čtvrtek obchodovat poprvé bez nároku na nadcházející dividendu ve výši 45 Kč, což je při současné ceně hrubý výnos kolem 6,18 %.
Zdroj: Dividenda.cz , Reuters
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá čtvrteční seanci poklesem o -0,18 %.
06.08. 22:14 Fio - Německá burza dnes bez výrazného pohybu, hlavní pozornost směřovala na kvartální reporty
06.08. 18:23 Fio - Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
06.08. 17:52 Fio - USA: Změna zásob plynu podle EIA k 31. červenci na 33 mld. kubických stop
06.08. 16:33 Fio - Wall Street se vyvíji v úvodu čtvrtečního obchodování smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
06.08. 16:05 Fio





