I EBay příjemně překvapil, kromě PayPalu jej hnaly i tržby z prodejů za pevnou cenu
Tržby provozovatele největšího internetového tržiště rostly o 23 % na 3,4 mld. USD, čímž překonaly odhady analytiků, které byly o cca 40 milionů dolarů níže. Zisk bez mimořádných položek dosáhl 56 centů na akcii, čímž přebil analytický konsensus ve výši 55 centů.
CEO John Donahoe se mírně odchýlil od základního aukčního podnikání a i díky vysokým investicím do reklamy a nových technologií mohou nynější zákazníci nakupovat velkou část zboží za pevnou cenu podobně jako v klasických internetových obchodech. Tyto kroky pomohly americké divizi navýšit tržby o 15 %.
Samozřejmostí byl nárůst tržeb z platebního systému PayPal, které v daném období vyletěly o 26 % na 1,36 mld. USD. Celkový objem transakcí se prostřednictvím systému zvýšil o 20 % na celkových 34,5 mld. USD. Počet uživatelů PayPalu se zvýšil meziročně o 13 % na 113,2 milionů aktivních uživatelů.
EBay také investuje do mobilních technologií, jelikož statistiky ukázaly, že zákazníci prohlížející si zboží prostřednictvím mobilní aplikace EBay jsou pro internetového prodejce 3-4x cennější, než klasičtí zákazníci vybírající zboží skrze internetovou stránku.
Akcie se v poobchodní fázi vyšplhaly na 42,57 USD, tj. nárůst o 5,22 % oproti včerejší uzavírací ceně.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA: Dow Jones na rekordu
05.08. 19:23 Fio - Dění na frankfurtské burze ve středu určovaly firemní výsledky, přičemž index DAX mírně oslabil
05.08. 17:58 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 31. červenci vzrostly o 2479 tis. barelů
05.08. 16:33 Fio - Wall Street v úvodu středečního obchodování roste, výsledková sezóna pokračuje
05.08. 16:02 Fio - USA: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červenci podle konečných dat na 54,6 b.
05.08. 15:57 Fio





