Commerzbank zvýšila zisk a bez problémů si poradila s cílem EBA
Commerzbank tak překonala průměrné očekávání analytiků (Bloomberg) na úrovni 270 mil. EUR. Banka uvedla, že očekává pokles čistého zisku ve druhé polovině roku pod úroveň prvních šesti měsíců.
Druhá největší německá banka překonala kapitálový cíl (5,3 mld. EUR) nastavený Evropským orgánem pro bankovnictví (EBA) o 2,8 mld. EUR. Evropské banky redukují riziková aktiva za účelem posílení jejich kapitálové pozice.
CEO Commerzbank Martin Blessing uvedl, že banka je dobře připravena na obtížné podmínky na trhu. Podle jeho slov zůstává prioritou udržitelné řízení kapitálu a další redukce rizika.
Z 35ti analytiků oslovených agenturou Bloomberg doporučuje 10 nákup akcií Commerzbank, zatímco stejný počet je pro jejich prodej.
Akcie (CBK) včera zakončily na 1,283 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké trhy končí týden na pozitivní vlně
10.07. 22:26 Fio - Wall Street mírně roste
10.07. 19:58 Fio - Německé akcie na konci týdne oslabily o 0,2 %
10.07. 17:53 Fio - Index S&P 500 stagnuje, akcie Meta rostou po představení nového AI modelu
10.07. 16:10 Fio - Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně
10.07. 15:00 Fio





