Americké trhy v úvodu týdne ztrácejí
Akcie na amerických trzích zahájily týden poklesem. Pokračující propad dolaru vůči hlavním světovým měnám totiž podporuje obavu, že největší světové ekonomice dochází dech. Investorům nedodala na klidu ani zpráva největšího světového maloobchodníka Wal-Mart (WMT -1,52% $47,17), který oznámil, že srovnatelné tržby za listopad poklesly poprvé za 10 let. Klesající dolar má vliv i na akcie Nokie (NOK -2,14%), když ceny produktů výrobce telefonů rostou na US trhu. Daří se energetickému sektoru po zprávě, že Saudská Arábie nejspíše podpoří další snižování výroby OPECu. Akcie Exxon Mobil rostou o 0,5% na $72,75/a. Aktuální vývoj hlavních indexů: DJIA -0,72% 12 192b., Nasdaq -0,85% 2 439b. a S&P 500 -0,51% 1 393,78b.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





