Výsledkovou sezónu začala Alcoa
Silnější poptávka po produktech z hliníku ze strany výrobců letadel a automobilů měla pozitivní vliv na výsledky společnosti Alcoa (AA). Výsledky za třetí kvartál překonaly odhady analytiků navzdory klesající ceně hliníku a obavám o zpomalení čínské ekonomiky.
Alcoa vykázala čistou ztrátu ve výši 143 mil. USD v porovnání se ziskem 172 mil. USD za stejné období minulého roku. Na ztrátě měly vliv mimořádné nákladové položky jako urovnání 4-letého právního sporu s Aluminium Bahrain BSC a vyrovnání s Environmental Protection Agency. Bez těchto nákladů by Alcoa vykázala zisk 3 centy na akcii.
Tržby klesly na 5,83 mld. USD z 6,42 mld. USD a překonaly tak odhady ve výši 5,56 mld. USD.
Společnost také snížila výhled růstu světové spotřeby hliníku na 6 % ze 7 % z minulého roku. Hlavním důvodem je právě situace v čínské ekonomice.
Akcie Alcoy v after-marketu klesly o 0,9 USD a zakončily tak na 9,05 USD.
Zdroj: Bloomberg, Reuters
Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červnu podle konečných dat na 49,4 b.
03.07. 10:06 Fio - Německo: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červnu podle konečných dat vzrostl na 48,6 b
03.07. 10:05 Fio - Pražská burza na začátku obchodování roste
03.07. 09:30 Fio - Frankfurtská burza v úvodu pátečního obchodování posiluje
03.07. 09:28 Fio - Gen Digital: Zacks zvyšuje cílovou cenu na 27 USD při potvrzení doporučení „neutral“
03.07. 09:24 Fio





