Výsledkovou sezónu začala Alcoa
Silnější poptávka po produktech z hliníku ze strany výrobců letadel a automobilů měla pozitivní vliv na výsledky společnosti Alcoa (AA). Výsledky za třetí kvartál překonaly odhady analytiků navzdory klesající ceně hliníku a obavám o zpomalení čínské ekonomiky.
Alcoa vykázala čistou ztrátu ve výši 143 mil. USD v porovnání se ziskem 172 mil. USD za stejné období minulého roku. Na ztrátě měly vliv mimořádné nákladové položky jako urovnání 4-letého právního sporu s Aluminium Bahrain BSC a vyrovnání s Environmental Protection Agency. Bez těchto nákladů by Alcoa vykázala zisk 3 centy na akcii.
Tržby klesly na 5,83 mld. USD z 6,42 mld. USD a překonaly tak odhady ve výši 5,56 mld. USD.
Společnost také snížila výhled růstu světové spotřeby hliníku na 6 % ze 7 % z minulého roku. Hlavním důvodem je právě situace v čínské ekonomice.
Akcie Alcoy v after-marketu klesly o 0,9 USD a zakončily tak na 9,05 USD.
Zdroj: Bloomberg, Reuters
Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA: Spotřebitelská důvěra v srpnu podle předběžných dat na -15,5 b. při očekávání -16,0 b.
21.08. 16:21 Fio - USA: PMI ve službách v srpnu podle předběžných dat na 56,0 b. při očekávání 54,0 b.
21.08. 16:17 Fio - Wall Street otevírá páteční seanci růstem, dluhopisový trh se stabilizuje
21.08. 16:05 Fio - Americké futures indikují otevření trhu v zelených číslech
21.08. 15:08 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,21 %), měď (+2,17 %) a zlato (+1,77 %)
21.08. 14:18 Fio





