Tržby společnosti Philip Morris rostly
Za třetí kvartál pak tržby bez spotřební daně a DPH oproti minulému roku rostly o 3,9 % na 3,3 miliardy Kč. Tržbám prospěl také příznivý vývoj měnového kurzu.
Vyšší tržby byly ovlivněny především vyšším vývozem jiným společnostem v rámci skupiny Philip Morris International. Celkový odbyt v ČR a na Slovensku zůstává pod tlakem kvůli nižšímu objemu trhů cigaret a přechodu spotřebitelů na cigarety v levném cenovém segmentu v obou zemích.
Tržní podíl Philip Morris tak dále klesá, avšak společnost uvedla, že nižším tempem než tomu bylo ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku. Na pokles tržního podílu reagovala společnost inovací portfolia značek. Pokles tržního podílu ve třetím kvartálu u místních značek v levném cenovém segmentu byl částečně vykompenzován vyšším podílem značek Marlboro, Philip Morris a Chesterfield.
Akcie Philip Morris (BAATABAK) rostou o 1,65 %.
Zdroj: Philip Morris
Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- S&P 500 uzavírá na novém rekordu
26.05. 22:07 Fio - Amerika obchoduje smíšeně
26.05. 19:00 Fio - Německé akcie v úterý klesly
26.05. 17:58 Fio - USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v květnu vzrostl na 0,4 b. při očekávání 0 b.
26.05. 16:32 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v květnu vzrostla na 93,1 b.
26.05. 16:04 Fio





