Allianz je blízko nákupu pojišťovací divize Yapi & Kredi
Istanbulská banka Yapi & Kredi je kontrolována UniCredit SpA a největší tureckou obchodní skupinou Koc Holding AS. Podle nejmenovaných zdrojů by mohlo k prodeji Yapi Kredi Sigorta, kterou vlastní z 94 % Yapi Kredi, dojít během několika týdnů.
UniCredit a Koc prodávají Yapi Kredi Sigorta a Yapi Kredi Emeklilik AS jako součást reorganizace. UniCredit reviduje svojí strategii v zemích, kde působí, aby se zaměřila na svou nejziskovější činnost a Turecko zůstává podle slov CEO Federica Ghizzoniho hlavním trhem.
Yapi Kredi Sigorta na prémiích vygenerovala v prvních 10 měsících 2012 526,3 mil. USD, což je meziročně 21% nárůst. Tržní podíl činí 7 %.
Akcie (ALV) dnes posilují o 0,14 % na 107,85 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Smíšený závěr v zámoří
05.08. 22:09 Fio - USA: Dow Jones na rekordu
05.08. 19:23 Fio - Dění na frankfurtské burze ve středu určovaly firemní výsledky, přičemž index DAX mírně oslabil
05.08. 17:58 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 31. červenci vzrostly o 2479 tis. barelů
05.08. 16:33 Fio - Wall Street v úvodu středečního obchodování roste, výsledková sezóna pokračuje
05.08. 16:02 Fio





