Moneta Bank: Manažer IPO J.P. Morgan částečně využil opci nadlimitního úpisu a ukončil stabilizaci
J.P. Morgan jako manažer primární emise akcií (IPO) českého bankovního domu Moneta Money Bank částečně využil opci nadlimitního úpisu a upsal 33,10 mil. akcií z 39,09 mil. akcií možných za upisovací cenu 68 Kč za akcii.
Americký majoritní vlastní GE Capital tak nyní vlastní 42,5 % akcií společnosti. GE Capital a J.P. Morgan se dohodly 180denní lhůtě znemožňující převod akcií, tzv. lock-up period, která vyprší 2. listopadu.
Dle oznámení z 6. května měl manažer emise J.P. Morgan působit jako agent pro stabilizaci s předpokládaným koncem stabilizace 4. června. V pátečním oznámení J.P. Morgan oznamuje, že cenová stabilizace byla prováděna pouze 6. května, v den uvedení emise na BCPP, za cenu 68 Kč. Období pro stabilizaci bylo k 20. květnu ukončeno.
Akcie Moneta Money Bank (BAAGECBA) se dnes obchodují se ztrátou 0,3 % na 74,3 Kč.
Více o Moneta Money Bank se dozvíte v představení společnosti, které jsme v souvislosti s jejím IPO připravili.
Zdroj: Moneta Money Bank
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
29.07. 10:43 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,63 %), pšenice (-0,6 %) a zlato (+0,5 %)
29.07. 10:42 Fio - Frankfurtská burza otevírá v zeleném
29.07. 09:39 Fio - Pražská burza v úvodu na červené nule
29.07. 09:25 Fio - Asijsko-pacifický region se dnes obchoduje smíšeně
29.07. 08:32 Fio