Moneta Bank: Manažer IPO J.P. Morgan částečně využil opci nadlimitního úpisu a ukončil stabilizaci
J.P. Morgan jako manažer primární emise akcií (IPO) českého bankovního domu Moneta Money Bank částečně využil opci nadlimitního úpisu a upsal 33,10 mil. akcií z 39,09 mil. akcií možných za upisovací cenu 68 Kč za akcii.
Americký majoritní vlastní GE Capital tak nyní vlastní 42,5 % akcií společnosti. GE Capital a J.P. Morgan se dohodly 180denní lhůtě znemožňující převod akcií, tzv. lock-up period, která vyprší 2. listopadu.
Dle oznámení z 6. května měl manažer emise J.P. Morgan působit jako agent pro stabilizaci s předpokládaným koncem stabilizace 4. června. V pátečním oznámení J.P. Morgan oznamuje, že cenová stabilizace byla prováděna pouze 6. května, v den uvedení emise na BCPP, za cenu 68 Kč. Období pro stabilizaci bylo k 20. květnu ukončeno.
Akcie Moneta Money Bank (BAAGECBA) se dnes obchodují se ztrátou 0,3 % na 74,3 Kč.
Více o Moneta Money Bank se dozvíte v představení společnosti, které jsme v souvislosti s jejím IPO připravili.
Zdroj: Moneta Money Bank
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červenci na 1,0 b.
24.07. 17:04 Fio - Americké indexy se v úvodu seance obchodují smíšeně, výsledková sezóna je v plném proudu
24.07. 16:34 Fio - USA: Zásoby plynu podle EIA k 18. červenci vzrostly o 23 mld. kubických stop při očekávání 27 mld.
24.07. 16:31 Fio - USA: Prodeje nových domů v červnu meziměsíčně vzrostly o 0,6 % při očekávání růstu o 4,3 %
24.07. 16:20 Fio - USA: Index PMI ve výrobě v červenci podle předběžných dat na 49,5 b. při očekávání 52,7 b.
24.07. 16:19 Fio