Trhy dnes: Globální akciové trhy v růstu, bezpečná aktiva níže, první odhady škod po hurikánu Irma
Akciové indexy se v pondělí vydaly výše, černé scénáře uplynulého víkendu se nenaplnily. K testu další zbraně KLDR nedošlo, hlavní evropské trhy připisují přes procento zisků a daří se zejména pojišťovnám, poté so hurikán Irma oslabil na nejnižší stupeň Saffir–Simpsonovy stupnice (dnes ráno).
Irma během víkendu po zásahu Floridy dosahovala až 4. stupně. Nebezpečí stále trvá, byť do sousední Georgie má živel dorazit pouze jako slabší, tropická bouře. Bez elektřiny se ocitly miliony domácností, hlášeny jsou ztráty na životech nebo první případy rabování. Přesto, že na vyčíslení škod je ještě velmi brzy, podle některých odhadů mohou dosahovat až 300 mld. USD (Accuweather).
Bezpečná aktiva dnes ráno klesají, zlato odepisuje 0,6 %, německý desetiletý výnos na 0,32 %, dolar posiluje, oslabuje např. švýcarský frank.
Zdroj: FT, Bloomberg
Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Asijské indexy zakončují týden převážně v záporu
19.09. 09:01 Fio - Evropské futures kontrakty v mírně zeleném
19.09. 08:32 Fio - Německo: Index výrobních cen v srpnu meziročně poklesl o 2,2 %
19.09. 08:22 Fio - Očekávané události: PPI (Německo)
19.09. 08:00 Fio - Německá burza uzavírá čtvrteční obchodování růstem
18.09. 18:13 Fio