Výrobce čipů Dialog pod opětovným tlakem, potvrdil, že Apple by si mohl čipy vyvíjet sám
Akcie společnosti výrazně oslabily již minulý týden, kdy se objevily spekulace, že by Apple mohl přistoupit k vývoji vlastních čipů.
Dnes sama společnost Dialog Semiconductor uvedla, že ačkoliv očekává, že zůstane hlavním dodavatelem Applu v oblasti PMIC čipů, Apple má prostředky a schopnost si je začít vyvíjet sám a mohl by tak v nejbližších několika letech učinit.
Dialog Semiconductor věří, že v roce 2018 Apple u společnosti učiní objednávky dle očekávání. Na konferenčním hovoru výkonný ředitel Dialog Semiconductor uvedl, že bude trvat ještě několik měsíců, než bude znát podmínky Applu na rok 2019.
Apple se v loňském roce postaral o tři čtvrtiny tržeb společnosti.
Akcie Dialog Semiconductor (DLG) dnes oslabují o 14 % na 26,94 EUR.
Zdroj: The Financial Times, Dialog Semiconductor
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza zakončila týden růstem
30.01. 17:56 Fio - Wall Street otevírá páteční obchodování v záporu
30.01. 16:15 Fio - Americké futures kontrakty klesají
30.01. 14:57 Fio - USA: Index výrobních cen v prosinci meziročně vzrostl o 3 % při očekávání růstu o 2,8 %
30.01. 14:56 Fio - Německo: Index CPI v lednu podle předběžných dat meziročně vzrostl o 2,1 %
30.01. 14:55 Fio





