Brexit: Juncker odmítá znovuotevřít vyjednávání, Francie se chce připravit na absenci dohody
Ke včerejšímu odmítnutí možnosti otevřít znovu vyjednávání na podobě vztahů mezi Velkou Británií a EU po brexitu z úst Donalda Tuska, předsedy Evropské rady, se připojil i prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker. Ten označil současnou podobu dohody za jedinou možnou a nevidí prostor pro další jednání vedoucí k její úpravě, připouští pouze upřesnění a intepretaci některých bodů.
Dnes se vyjádřila k tématu možné absence většiny v Dolní sněmovně britského parlamentu k přijmutí dohody o podobě brexitu i francouzská ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseau. Ta je údajně znepokojená současným stavem negociace podmínek brexitu a nevidí již možnost, že by nebyla vyjednána žádná konsenzuální dohoda jako nepravděpodobnou.
Libra šterlinků na včerejší oznámení o odložení hlasování Dolní sněmovny a komentáři Donalda Tuska reagovala 1,3 % poklesem na páru s americkým dolarem a dostala se k minimům naposledy viděným v červnu tohoto roku. Dnes se britská libra opět pokouší posílit svoji pozici, když v průběhu dne roste o více než 0,4 % na páru s USD.
Zdroj: The Financial Times
Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 31. červenci vzrostly o 2479 tis. barelů
05.08. 16:33 Fio - Wall Street v úvodu středečního obchodování roste, výsledková sezóna pokračuje
05.08. 16:02 Fio - USA: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červenci podle konečných dat na 54,6 b.
05.08. 15:57 Fio - CSG vstupuje jako strategický investor do kanadské North Vector Dynamics
05.08. 15:53 Fio - Americké futures kontrakty v zelených číslech
05.08. 15:21 Fio





