Hong Kong v rámci intervencí během března utratil již téměř 1 mld. USD
Hongkongská centrální banka v březnu v rámci intervencí již utratila téměř 1 mld. USD, aby tak tak posílila domácí měnu vůči americkému dolaru, která se dostala pod tlak po zvýšení úrokových sazeb v USA v roce 2018 a také navzdory přílivu kapitálu na čínský kapitálový trh.
Hongkongská centrální v pondělní prodala 256 mil. USD a zároveň nakoupila 2,01 mld. hongkongských dolarů, což je po třetí v tomto měsíci, kdy centrální banka zakročila k posílení domácí měny.
Nicméně hongkongský dolar se během obchodování zatím nepohybuje směrem, který by se centrální banka přála a nadále zůstává slabý vůči americkému dolaru.
Vývoj kurzu USD/HKD za posledních šest měsíců; Zdroj: [Bloomberg]
Zdroj: The Financial Times
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Měď (+0,94 %), pšenice (+0,82 %), zlato (+0,68 %)
06.08. 11:05 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,94
06.08. 11:05 Fio - Eurozóna: Maloobchodní tržby v červnu meziročně vzrostly o 0,7 % při očekávání 1 %
06.08. 11:04 Fio - DAX otevírá na červené nule, výsledková sezóna je v plném proudu
06.08. 10:06 Fio - Pražská burza na začátku obchodování roste téměř o 1 %
06.08. 09:27 Fio






