Skupina ČEZ prodala svá bulharská aktiva za 8,6 miliardy korun
Skupina ČEZ prodala svá bulharská aktiva tamní firmě Eurohold , která je největší bulharskou veřejně obchodovanou společností a významným hráčem na trzích střední a jihovýchodní Evropy, za 335 milionů eur (8,6 miliardy korun). ČEZ se tak stahuje z Bulharska. Hlavním důvodem jsou přetrvávající spory s tamními úřady, které se táhnou již od února roku 2013. Transakci ještě musí schválit bulharský antimonopolní úřad a bulharský energetický regulační úřad.
Prodej zahrnuje všech sedm bulharských společností skupiny ČEZ (CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group).
Dceřiné společnosti skupiny Eurohold působí v oblasti pojištění, leasingu, prodeje automobilů, správy aktiv a investičních služeb ve 12 evropských zemích. Skupina Eurohold vlastní pojišťovnu Euroins Insurance Group (EIG), která působí na evropských trzích a vlastní dceřiné společnosti v Bulharsku, Rumunsku, Severní Makedonii, Ukrajině, Gruzii, Bělorusku a České republice.
Zdroj: www.cez.cz; www.tyden.cz
David Halman
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- CTP: Jefferies snižuje cílovou cenu z 21 EUR na 20 EUR se stálým doporučením „Buy“
05.08. 09:32 Fio - Erste: Barclays zvyšuje cílovou cenu na 130 EUR při zachování doporučení „Overweight“
05.08. 09:31 Fio - Gen Digital: Zacks zvyšuje cílovou cenu na 30 USD při zachování doporučení „Neutral“
05.08. 09:31 Fio - Erste: JP Morgan zvyšuje cílovou cenu na 130 EUR s ponechaným doporučením „Overweight“
05.08. 09:30 Fio - Erste: Morgan Stanley zvyšuje cílovou cenu na 123 EUR a ponechává doporučení na „Overwt/Attractive“
05.08. 09:30 Fio






