Výrobce nákladních automobilů MAN v rámci restrukturalizace propustí až 9,5 tis. lidí
MAN se chystá propustit až čtvrtinu pracovní síly a zvažuje uzavření tří továren
„MAN položil základy dlouhodobého podnikatelského úspěchu,“ hlásí titulek tiskové zprávy oznamující restrukturalizaci a propouštění až 9,5 tis. pracovníků v Německu, Rakousku a po světě. Zároveň zvažuje uzavření továren v městech Steyr, Plauen a Wittlich.
„Čelíme významným výzvám vlivem technologických změn v oblastech digitalizace, automatizace a alternativních pohonů. To je důvod, proč potřebujeme restrukturalizovat společnost MAN Truck & Bus, abychom se stali inovativnější, digitálnější a ziskovější v dlouhém období,“ řekl výkonný ředitel Andreas Tostmann.
Restrukturalizace by měla přinést provozní rentabilitu 8 % do roku 2023 a úspory na provozní úrovni v přibližné výši 1,8 mld. EUR. Náklady na restrukturalizační balíček by měly dosáhnout středních až vyšších stovek milionů euro.
Výsledky za 1H
Prodeje společnosti v první polovině roku zaznamenaly 34% propad na 47,3 tis. vozidel. Tržby klely o 26 % na 4,7 mld. EUR a na úrovni provozu se propadl do ztráty 423 mil. EUR
MAN spadá pod koncern Volkswagen
Přes 90 % akcií společnosti MAN (MAN; +1,7 %) je vlastněno společností Traton (8TRA; -0,03 %), která je z necelých 90 % vlastněná koncernem Volkswagen.
Zdroj: MAN, Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Oracle nasadí 50 tisíc čipů od AMD
14.10. 16:54 Fio - Colt CZ Group: Pozvánka na valnou hromadu (+komentář analytika)
14.10. 16:32 Fio - Index S&P 500 v úvodu obchodování klesá o 0,83 %, odstartovala výsledková sezóna
14.10. 16:16 Fio - Americké futures kontrakty odepisují o více než 1 %
14.10. 14:45 Fio - Vývoj cen komodit: Měď (-3,03 %), ropa (-2,03 %)
14.10. 13:57 Fio