Evropská unie očekává příliv vakcín ve 2. kvartálu
Evropská unie předpověděla přiliv vakcín proti Covid-19 během druhého kvartálu. "Očekáváme, že v druhém kvartálu obdržíme 300 mil. dávek či více, pokud se dostanou na trh další vakcíny," řekl v úterý reportérům mluvčí Evropské komise Eric Mamer.
Vyjádření Evropské komise přišlo po vlně kriticismu vakcinační strategie EU, který porovnával 2,9 dávek vakcíny přidělených na 100 lidí se 14,7 dávek vakcíny na 100 lidí ve Velké Británii a 10 dávek v USA. Zásoby vakcíny od společnosti Johnson & Johnson a CureVac NV by měly začít proudit do EU v druhém kvartálu, stejně tak by se v tomto obodbí měly navýšit importy vakcín od firem Pfizer a Biogen v souvislosti s novými kontrakty, které počet objednaných dávek zdvojnásobí, uvádí Bloomberg.
EU oznámila také povolení vývozu vakcín do Velké Británie a Kanady v souladu s novým exportním autorizačním systémem EU, který založila k regulaci exportu vakcín a zajištění jejich dostatku v zemích unie.
"Již jsme obdrželi žádosti o dodávky vakcín," uvedla obchodní mluvčí Evropské komise Miriam Garcia Ferrer. "Zatím máme informace o dvou žádostech - jednu z Kanady a jednu z Velké Británie."
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Kladné hodnoty indexů na americké burze. Technologie však prohlubují ztráty.
28.07. 18:11 Fio - Frankfurtská burza zakončila úterý v zelených hodnotách
28.07. 17:54 Fio - Erste Group Bank: Citi zvyšuje cílovou cenu na 138 EUR ze 126 EUR
28.07. 17:28 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v červenci na 90,8 b. při očekávání 92,4 b.
28.07. 16:31 Fio - USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červenci na 5 b. při očekávání 6 b.
28.07. 16:28 Fio





