JPMorgan přichází s novým oddělením, zaměří se na start-upy
Šéf oddělení Tomi Pierucci uvedl, že jeho tým se bude v rámci své činnosti zaměřovat na start-upy, které získaly finanční prostředky okolo 30 mil. EUR. Nevyloučil však možnost zařazení i menších start-upů do portfolia.
„Od technologických start-upů jsme za posledních 20 let zaznamenali obrovský růst a vytváření bohatství, ale ne každý má pronikavost, konexe nebo zdroje k dosažení udržitelného a rychlého růstu, který je nutný k přežití,“ uvedl Pierucci. „V těchto případech my zahajujeme činnost.“
Podle dat shromážděných agenturou Bloomberg bylo za poslední rok globálně v rámci IPO zainvestováno rekordních zhruba 54 miliard dolarů. Tento fakt vede ke zvýšenému soupeření bank v získávání podílů v čase ještě před veřejnými úpisy.
Zdroj: Bloomberg
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Zámořské akcie uzavřely v zelených číslech
20.05. 22:09 Fio - Frankfurtská burza uzavřela obchodní den v zeleném
20.05. 18:02 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 15. květnu poklesly o 7863 tis. barelů ropy
20.05. 16:44 Fio - Wall Street zahajuje seanci růstem, trhy čekají na výsledky Nvidie
20.05. 16:13 Fio - Americké futures kontrakty posilují
20.05. 15:17 Fio





