JPMorgan přichází s novým oddělením, zaměří se na start-upy
Šéf oddělení Tomi Pierucci uvedl, že jeho tým se bude v rámci své činnosti zaměřovat na start-upy, které získaly finanční prostředky okolo 30 mil. EUR. Nevyloučil však možnost zařazení i menších start-upů do portfolia.
„Od technologických start-upů jsme za posledních 20 let zaznamenali obrovský růst a vytváření bohatství, ale ne každý má pronikavost, konexe nebo zdroje k dosažení udržitelného a rychlého růstu, který je nutný k přežití,“ uvedl Pierucci. „V těchto případech my zahajujeme činnost.“
Podle dat shromážděných agenturou Bloomberg bylo za poslední rok globálně v rámci IPO zainvestováno rekordních zhruba 54 miliard dolarů. Tento fakt vede ke zvýšenému soupeření bank v získávání podílů v čase ještě před veřejnými úpisy.
Zdroj: Bloomberg
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-16,56 %), ropa (-5,49 %), měď (-2,35 %)
02.02. 10:33 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,31
02.02. 10:32 Fio - Firemní výsledky pro tento týden: Moneta, Komerční banka, Alphabet, Amazon, Gen Digital,..
02.02. 10:28 Fio - Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v lednu podle konečných dat na 49,5 b.
02.02. 10:03 Fio - Německo: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v lednu podle konečných dat na 49,1 b.
02.02. 10:02 Fio





