Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 28.6.2026 23:47
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Siemens plánuje zpětný odkup akcií v hodnotě 3,6 mld. USD

Zpravodajství

Siemens plánuje zpětný odkup akcií v hodnotě 3,6 mld. USD

24.06.2021 11:36:48 | Fio banka
Siemens AG zvýšil finanční cíle a ohlásil první program zpětného odkupu akcií od roku 2015, kterým chce v pětiletém období navrátit akcionářům částku 3 mld. EUR (3,6 mld. USD). Program odkupu bude zahájen v roce 2022.

Společnost dnes také oznámila zvýšení cílů výnosů a zisků na období tří až pěti let a zaměření na akvizice, které ji pomohou proniknout na nové trhy s potenciálním výnosem až 120 mld. EUR. Dle nového výhledu by měly roční výnosy oproti předchozímu roku zaznamenat zvýšení o 5-7 % při původním odhadu 4-5 %. Roční dynamika zisku na akcii EPS pak má dosáhnout hodnot blízkých 10 %.

Výkonný ředitel Roland Busch v prohlášení sdělil, že digitalizace, automatizace a udržitelnost jsou hnací motory podnikání společnosti, která chce posílit svou pozici na trhu coby technologická firma. V květnu odkoupil Siemens firmu SupplyFrame Inc. Za 700 mil. USD, ta poskytuje důležité informace o výpadcích výroby a změnách nákladů na materiál.

Akcie Siemens na trhu Xetra klesají o 0,7 % na 135,9 EUR.

Zdroj: Bloomberg


Martin Singer
Fio banka, a.s.

Autor: Martin Singer

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

SHELL880,00+4,02
FILLA70,00+2,94
UQA427,60+2,69
EFORU332,00+2,47
VER1 376,00+1,93

Zajímavé poklesy

PVT1,12-13,85
ATS4 508,00-8,74
PEN6,90-5,48
PILLE115,00-4,17
NOKIA279,95-3,33

Kurzovní lístek

EURdolu24,265-0,02
HUFdolu6,852-0,42
JPYnahoru13,166+0,37
PLNdolu5,660-0,03
USDnahoru21,284+0,49

demo-e-broker

Indexy

28.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,232 561,1026.06.26
RMnahoru+0,18726,6126.06.26
DJIAdolu-0,0951 876,1126.06.26
NASDAQnahoru+0,0925 381,5226.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-1,2524 681,7226.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz