Siemens plánuje zpětný odkup akcií v hodnotě 3,6 mld. USD
Společnost dnes také oznámila zvýšení cílů výnosů a zisků na období tří až pěti let a zaměření na akvizice, které ji pomohou proniknout na nové trhy s potenciálním výnosem až 120 mld. EUR. Dle nového výhledu by měly roční výnosy oproti předchozímu roku zaznamenat zvýšení o 5-7 % při původním odhadu 4-5 %. Roční dynamika zisku na akcii EPS pak má dosáhnout hodnot blízkých 10 %.
Výkonný ředitel Roland Busch v prohlášení sdělil, že digitalizace, automatizace a udržitelnost jsou hnací motory podnikání společnosti, která chce posílit svou pozici na trhu coby technologická firma. V květnu odkoupil Siemens firmu SupplyFrame Inc. Za 700 mil. USD, ta poskytuje důležité informace o výpadcích výroby a změnách nákladů na materiál.
Akcie Siemens na trhu Xetra klesají o 0,7 % na 135,9 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Martin Singer
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





