Erste oznámila dohodu o koupi maďarské dcery Commerzbank
Rakouská bankovní skupina Erste Group Bank kupuje maďarskou dceru Commerzbank. Obě banky dnes podepsaly kontrakt o této transakci. Erste si prostřednictvím tohoto nákupu upevňuje její pozici na maďarském bankovním trhu, přičemž převezme 100 % pobočky Commerzbank včetně jejích zákaznického portfolia a centrály banky v Budapešti. Transakce stále podléhá schválení od antimonopolních regulátorů a bankovních autorit. Završení prodeje a počátek provozní implementace dohody jsou plánovány na druhou polovinu roku 2022.
Mimo uzavření kontraktu o koupi vstoupily Erste a Commerzbank do komplexní dohody o spolupráci, v rámci které bude klientům Commerzbank nabídnut jednoduchý přístup ke znalostem a sítím Erste na vybraných trzích střední a jihovýchodní Evropy.
O finalizaci nákupu maďarské dcery Commerzbank se spekulovalo již v listopadu.
Akcie Erste Group Bank (BAAERBAG) dnes na pražské burze klesají o 0,12 % na 989,00 Kč, na burze RM-SYSTÉM klesají o 0,78 % na 993,20 Kč.
Zdroj: Erste Group Bank, Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Manažerské obchody: V červenci byl aktivní management Coltu
10.08. 12:10 Fio - Firemní výsledky pro tento týden: ČEZ, Cisco Systems, Applied Materials, Sea, Nebius, CoreWeave, On
10.08. 11:24 Fio - Eurozóna: Index investorské důvěry Sentix v srpnu vzrostl na 0,9 b. při očekávání -0,5 b.
10.08. 11:13 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+3,61 %), pšenice (+2,58 %), stříbro (+1,51 %)
10.08. 10:36 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,98
10.08. 10:34 Fio





