Moneta: Tykač dle svého mluvčího vlastní přibližně 6 % akcií
Z posledního výpisu akcionářů se mohlo zdát, že majitel Sev.en Energy Pavel Tykač svůj podíl v Monetě přes Manecomte Ltd snížíl, ale opak je pravdou. Krátce před konáním valné hromady snížil Tykač svůj podíl pouze opticky, vyplývá z rozhovoru Jana Chudomela pro Seznam zprávy, který uvedl, že Tykač vlastní přibližně 6 % akcií.
Jedním z obchodních partnerů může být banka Creditas, která se mezi zveřejňovanými akcionáři objevila s tříprocentním podílem v době, kdy se oficiální podíl Tykače snížil. Creditas však dle své mluvčí skutečnost nepotvrdila, ale ani nepopřela. „Banka Creditas nenakoupila na vlastní knihu podíl v Moneta Money Bank. Jedná se o klientské operace,“ uvedla Brunclíková.
V rozhovoru pro SZ byznys Tykač uvedl, že by svůj podíl „rád časem dostal někam k dvaceti procentům.“
Akcie Moneta dnes na trhu pražské burzy posilují o 2,98 % na 94,90 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie rostou o 1,94 % na 94,60 Kč. Na obou trzích se akcie obchodují s tickerem BAAGECBA.
Zdroj: Seznam zprávy
Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké futures kontrakty mírně posilují
07.08. 15:20 Fio - USA: Trh práce - v červenci ubylo 23 tis. pracovních míst mimo zemědělství
07.08. 14:50 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
07.08. 14:05 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,46 %), zlato (+1,93 %), měď (-1,07 %)
07.08. 14:05 Fio - Gen Digital: RBC Capital Markets zvyšuje cílovou cenu z 27 USD na 30 USD se stávajícím doporučením
07.08. 13:17 Fio





