Boeing investuje 450 mil. USD do vývojáře létajících taxíků Wisk
Společnost Wisk, přední společnost v oblasti pokročilé letecké mobility (AAM) a vývojář prvního plně elektrického, samostatně létajícího leteckého taxi v USA, získala od společnosti The Boeing Company finanční prostředky ve výši 450 mil. USD, což z ní činí jednu z nejlépe financovaných společností v oblasti AAM na světě.
Tato investice dále posunuje vývoj letounu eVTOL 6. generace společnosti Wisk, který je vůbec prvním kandidátem na certifikaci autonomního, plně elektrického letounu pro přepravu cestujících v USA.
Gary Gysin, generální ředitel společnosti Wisk uvedl: „Wisk má mimořádně dobrou pozici pro naplnění naší dlouhodobé strategie a závazku bezpečného každodenního létání pro každého. Máme neuvěřitelné štěstí, že společnost Boeing je nejen investorem, ale i strategickým partnerem, který nám poskytuje přístup k širokému spektru zdrojů, špičkovým odborným znalostem v oboru, globálnímu dosahu, rozsáhlým zkušenostem s certifikací a dalším. Při vstupu do další fáze našeho růstu nám toto dodatečné financování poskytuje kapitál a zároveň nám umožňuje soustředit se na naši hlavní činnost a naši prioritu číslo jedna, kterou je bezpečnost."
Akcie společnosti Boeing (BA) na NYSE v předburzovní fázi rostou o 0,034 % na 205,44 USD.
Zdroj: Bloomberg, Wisk
Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Zámořské akcie před zítřejším FEDem oslabily
29.07. 22:06 Fio - Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci růstem, Deutsche Post hrozí pokuta za „greenwashing“
29.07. 18:29 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v červenci na 97,2 b. při očekávání 96 b.
29.07. 16:29 Fio - USA: Nové pracovní pozice dle JOLTs v červnu na 7437 tis. při očekávání 7525 tis.
29.07. 16:27 Fio - USA: Index cen domů dle FHFA v květnu meziměsíčně klesl o 0,2 % podle očekávání
29.07. 16:26 Fio