Meta dostala v EU rekordní pokutu ve výši 1,3 mld. USD
Společnost Meta dostala v Evropské unii pokutu ve výši 1,3 mld. USD za odesílání a dat o uživatelích do Spojených států, a to skrze své sociální sítě Facebook. Jedná se dosud o nejvyšší udělenou pokutu v této věci.
Kromě pokuty rozhodnutí soudu nařizuje, aby Meta přestala data o uživatelích z EU odesílat a aby během šesti měsíců smazala i ta již poskytnutá. Rozhodnutí se přímo netýká platforem Instagram a WhatsApp.
Společnost Meta již prohlásila, že se odvolá k Soudnímu dvoru v Lucembursku. Meta navíc uvedla, že by rozhodnutí mohlo být zvráceno, pokud by se Washingtonu do té doby podařilo uzavřít transatlantickou dohodu s EU ohledně transferu dat.
Akcie společnosti Meta Platforms (META) v předburzovní fázi oslabují o 1,0 % na 243,18 USD. S akciemi je možné obchodovat také na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAFB, kde oslabují o 0,74 % na 5261,0 Kč.
Zdroj: WSJ
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá čtvrteční seanci mírnou ztrátou -0,01%.
02.07. 22:18 Fio - Frankfurt uzavírá v plusu
02.07. 18:01 Fio - Index Dow Jones se drží v zelených úrovních.
02.07. 17:26 Fio - USA: Zásoby plynu vzrostly o 87 mld. kubických stop
02.07. 16:58 Fio - Wall Street otevírá po reportu z trhu práce v zeleném
02.07. 16:12 Fio





