Německé akcie zavírají v plusu
Po pondělním a úterním poklesu se německé akcie po otevření burzy obchodovaly na zelené nule, avšak po otevření americké burzy se začaly německé akcie hýbat směrem vzhůru až na konečný růst o 0,99 %. Nejvíce se dařilo akciím Contintentalu, kde analytiky potěšil včerejší konferenční hovor. Sektorově se nejvíce dařilo informačním technologiím (+1,56 %) a nejméně se dařilo sektoru zdravotní péče (-1,52 %). Index STOXX Europe 600 měl obchodní seanci podobnou jako Německo, avšak po otevření americké burzy ukončil na konečným růstu pouze o 0,66 %. Připisovaly všechny sektory, avšak nejvíce se dařilo sektoru informačních technologií (+1,56 %) a nejméně připisoval sektor energetiky (+0,02 %).
| Index DAX +0,99 % na 19254,93 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Continental (CON) | +7,2 % | Bayer (BAYN) | -6,8 % |
| HeidelbergCement (HEI) | +2,6 % | Rheinmetall AG (RHM) | -0,6 % |
| Infineon Technologies (IFX) | +2,4 % | Symrise (SY1) | -0,3 % |
| Siemens (SIE) | +2,4 % | Commerzbank AG (CBK) | -0,3 % |
| Daimler Truck Holding AG (DTG) | +2,3 % | E.ON (EOAN) | -0,2 % |
Zdroj: Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





