Nvidia varuje, že zákaz vývozu čipů do Číny povede k odpisu 5,5 miliardy dolarů
Komentáře analytiků
Analytik z Bloomberg Intelligence, Kunjan Sobhani, uvedl, že odpisy Nvidie spojené s čipem H20 naznačují, že společnost může přijít o tržby ve výši 14 až 18 miliard dolarů za tento rok. Dále dodal, že pokud restrikce přetrvají, expozice Nvidie na datová centra v Číně by mohla klesnout na nízké až střední jednociferné hodnoty, podobně jako na začátku roku 2024.
Harsh Kumar, analytik z Piper Sandler (s doporučením overweight), uvedl, že zákaz je překvapivý, protože čip H20 byl původně navržen tak, aby vyhověl exportním kontrolám. Dále zmínil, že snižuje odhady, aby zohlednil odpisy i budoucí nákupy produktů pro datová centra do Číny.
Analytik ze Citigroup, Christopher Danely, poznamenal, že zákaz vývozu AI čipů do Číny je také negativní pro GPU od AMD, paměti HBM od Micronu a dodávky Broadcomu do Číny.
Akcie Nvidia
Akcie společnosti Nvidia (NVDA) v předburzovní fázi obchodovaní oslabují o 5,76 % na 105,74 USD.
Zdroj: Bloomberg
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Kosmetické změny indexů a smíšený závěr
30.04. 22:07 Fio - Americké indexy klesají
30.04. 19:07 Fio - ČEZ: Stát koupí 80% podíl v EDU II (+komentář analytika)
30.04. 18:37 Fio - Frankfurtská burza uzavírá obchodní seanci s růstem
30.04. 17:56 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA se k 25. dubnu snížily o 2 696 tis. barelů
30.04. 16:44 Fio