VIG kupuje 80% podíl v moldavské pojišťovně Moldasig S.A.
Pojišťovna VIG oznámila v květnu svůj záměr získat Moldasig, jednu z předních neživotních pojišťoven v zemi. Tento záměr byl nyní formálně realizován podpisem smlouvy o koupi akcií s moldavským státem. Očekává se, že transakce bude dokončena v nejbližších dnech, s výhradou obvyklých podmínek pro uzavření, včetně oznámení moldavskému antimonopolnímu úřadu.
„Tato akvizice prokazuje náš silný závazek vůči Moldavské republice. Naším strategickým cílem je přispět k lepším službám pro moldavskou ekonomiku a její občany dalším posilováním pojišťovnictví. Věříme v evropskou integrační trajektorii Moldavska a hodláme uplatnit naši mezinárodní odbornost k posílení stability a ochrany proti rizikům, ku prospěchu celé společnosti. Zvláště bychom chtěli zmínit transparentní a profesionální organizaci procesu ze strany úřadů Moldavské republiky a také vyjádřit naši vděčnost za jejich důvěru ve VIG jako dlouhodobého partnera,“ uvedl zástupce generálního ředitele Peter Höfinger.
VIG působí v Moldavsku již od roku 2014, a to po akvizici pojišťovny Donaris, která v současnosti obsluhuje více než 120 tis. zákazníků.
Akcie VIG
Akcie společnosti Vienna Insurance Group (BAAVIG) dnes na pražské burze oslabují o 0,86 % na 1 146 Kč, na RM-SYSTÉMu se obchodují za 1 152 Kč.
Zdroj: VIG
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké futures kontrakty odepisují
10.08. 14:52 Fio - Makroekonomický výhled pro tento týden: CPI (napříč regiony), HDP (eurozóna)
10.08. 14:19 Fio - Intel plánuje veřejnou nabídku akcií v hodnotě 15 mld. USD
10.08. 13:58 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+3,87 %), pšenice (1,56 %), ropa (+1,46 %)
10.08. 13:51 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,25
10.08. 13:49 Fio





