Alphabet nemusí prodat Chrome, rozhodl federální soud
Komentáře analytiků
Podle analytika Douga Anmutha z JPMorgan byla uložená opatření mnohem příznivější, než se očekávalo. Soud navíc vzal v úvahu, že se díky generativní AI rychle mění prostředí ve vyhledávání, což posiluje argument, že není nutné přijímat tvrdší zásahy.
Analytik Ronald Josey ze Citi řekl, že rozhodnutí odpovídá očekáváním a odstraňuje nejistotu, která na akciích visela. Analytik ale dodává, že Google pravděpodobně podá odvolání, které se může táhnout několik let.
Analytička Nat Schindler ze Scotiabank označila verdikt za mnohem příznivější, než se čekalo. Klíčové podle ní je, že Google nebude muset odprodat Chrome ani Android a soud také konstatoval, že Android nebyl využit k nezákonnému omezování konkurence.
Představení společnosti
Zajímá vás společnost Alphabet? Přečtěte si první a druhý díl podrobného představení společnosti.
Akcie Alphabet
Akcie Alphabet třídy A (GOOGL) v předburzovní fázi obchodování rostou o 5,69 % na 223,38 USD. Akcie třídy C (GOOG) posilují o 5,38 % na 223,39 USD. S akciemi Alphabet mohou klienti Fio banky obchodovat také na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAGOOGL, kde dnes přidávají 2,47 % na 4 500 Kč.
Zdroj: Bloomberg, Reuters
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké futures kontrakty stagnují
28.05. 14:58 Fio - USA: HDP v 1Q podle předběžných dat anualizovaně vzrostl o 1,6 % při očekávání 2,0 %
28.05. 14:56 Fio - USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v dubnu podle předběžných dat vzrostly o 7,9 %
28.05. 14:55 Fio - USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 23. květnu vzrostly na 215 tis.
28.05. 14:52 Fio - USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v dubnu meziročně vzrostl o 3,8 % v souladu s očekáváním
28.05. 14:50 Fio





