IBM oznámila akvizici společnosti Confluent za 31 USD na akcii
Wall Street Journal již dopoledne uvedl, že IBM je v pokročilé fázi jednání o této akvizici.
Akvizice bude financována z dostupných peněžních prostředků.
IBM očekává, že transakce bude přispívat k očištěnému zisku EBITDA již v prvním celém roce po uzavření transakce. K pozitivnímu volnému cash flow by pak mělo dojít ve druhém roce po uzavření.
Společnost očekává, že transakce bude dokončena do poloviny roku 2026. Pokud transakce selže nebo bude zrušena, IBM zaplatí Confluentu poplatek 453,6 mil. USD.
Akcie IBM a Confluent
Akcie IBM (IBM) v předburzovní fázi obchodování stagnují na 308,15 USD, zatímco akcie Confluent (CFLT) rostou o 29,13 % na 29,88 USD.
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách
05.08. 09:33 Fio - CTP: Jefferies snižuje cílovou cenu z 21 EUR na 20 EUR se stálým doporučením „Buy“
05.08. 09:32 Fio - Erste: Barclays zvyšuje cílovou cenu na 130 EUR při zachování doporučení „Overweight“
05.08. 09:31 Fio - Gen Digital: Zacks zvyšuje cílovou cenu na 30 USD při zachování doporučení „Neutral“
05.08. 09:31 Fio - Erste: JP Morgan zvyšuje cílovou cenu na 130 EUR s ponechaným doporučením „Overweight“
05.08. 09:30 Fio





