ČEZ dokončil akvizici společnosti Gas Distribution
Skupina ČEZ dokončila koupi 100% podílu ve společnosti Gas Distribution, která provozuje plynovou síť v Jihočeském kraji a části Kraje Vysočina. Prodávajícím je společnost E.ON. ČEZ kupuje Gas Distribution prostřednictvím dceřiné společnosti GasNet, efektivní vlastnický podíl ČEZu tak činí cca 55 %. ČEZ touto akvizicí rozšiřuje svou plynárenskou síť a mimo Prahy bude rozvádět plyn po celé České republice.
Společnost Gas Distribution spravuje síť 4 600 kilometrů plynovodů s celkem 111 000 odběrnými místy, má zhruba 120 zaměstnanců a v roce 2024 distribuovala 2,8 TWh plynu.
Komentář generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše
„Plyn bude jedním z klíčových médií pro zajištění energetické bezpečnosti České republiky v budoucnu. Zásadní roli bude hrát při modernizaci teplárenství a také v případě zabezpečení stabilních dodávek elektřiny po ukončení činnosti uhelných elektráren. ČEZ akvizicí Gas Distribution dále posiluje svou pozici v rámci plynové infrastruktury, která zahrnuje vedle distribuční společnosti GasNet také kapacitu ve stávajících i budovaných LNG terminálech a plynové a paroplynové zdroje na výrobu elektřiny a tepla,“ uvedl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.
Vývoj akcie ČEZ
Akcie společnosti ČEZ (BAACEZ) dnes na pražské burze uzavřely na 1 340 Kč a na RM-SYSTÉMu na 1 339 Kč
Zdroj: ČEZ
Marek Krejčiřík
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Wall Street roste, už zase...
28.05. 19:48 Fio - Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek v záporu
28.05. 18:06 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 22. květnu klesly o 3327 tis. barelů
28.05. 18:02 Fio - Pilulka oznámila záměr konat valnou hromadu mimo zasedání
28.05. 17:58 Fio - USA: Zásoby plynu podle EIA k 22. květnu vzrostly o 92 mld. kubických stop
28.05. 17:14 Fio





