Colt CZ Defence Solutions uzavřela memorandum o spolupráci se společností Explosia
Předmětem memoranda je zejména odborná spolupráce v oblasti ověřování a certifikace nových typů munice a úprav stávající munice pro potřeby Armády České republiky a partnerů ze zemí NATO.
„Explosia patří mezi nejvýznamnější evropské výrobce energetických materiálů a výbušnin a její know-how má pro obranný průmysl zásadní význam. Spojení odborných kapacit Explosie s našimi zkušenostmi v oblasti zbraňových systémů a munice vytváří silný základ pro společný výzkum, testování a certifikaci nových řešení. Věřím, že tato spolupráce přispěje nejen k rozvoji české obranné průmyslové základny, ale také k posílení schopností Armády České republiky a našich partnerů v rámci NATO,“ říká Petr Vávra, ředitel společnosti Colt CZ Defence Solutions.
„Obě společnosti chtějí sdílet zkušenosti s novými technologickými trendy a vývojem v oboru. Naším cílem je posilovat technologickou vyspělost obou partnerů a vytvářet řešení, která mohou přispět k rozvoji schopností Armády České republiky i partnerů v rámci NATO,“ uvedl Tomáš Rubáček, předseda představenstva a generální ředitel Explosia a.s.
Akcie Colt
Akcie Coltu (BAACZGCE) na pražské burze klesají o 1,46 % na 877 Kč, na RM-SYSTÉMu ztrácí o 0,9 % na 881 Kč.
Zdroj: Colt CZ Group
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza uzavřela obchodní den v zeleném
20.05. 18:02 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 15. květnu poklesly o 7863 tis. barelů ropy
20.05. 16:44 Fio - Wall Street zahajuje seanci růstem, trhy čekají na výsledky Nvidie
20.05. 16:13 Fio - Americké futures kontrakty posilují
20.05. 15:17 Fio - Vývoj cen komodit: Ropa (-2,13 %), kukuřice (-1,1 %) a stříbro (+0,93 %)
20.05. 14:29 Fio





