Unilever jedná o prodeji divize Foods společnosti McCormick & Company
Společnost McCormick & Company informaci potvrdila s tím, že jde o „potenciální strategickou transakci zahrnující divizi Foods“ společnosti Unilever.
Podle odhadů Barclays se hodnota divize Foods pohybuje v rozmezí přibližně 28 mld. EUR až 31 mld. EUR.
Unilever zároveň uvedl, že divizi Foods považuje za vysoce atraktivní byznys se silným finančním profilem a věří v její další růst v rámci skupiny. Obě společnosti dodaly, že není jisté, zda jednání povede k uzavření transakce.
Akcie Unilever a McCormick & Company
Akcie Unilever (ULVR) dnes na londýnské burze rostou o 1,30 % na 4 633,5 GBX, zatímco akcie McCormick & Company na burze NYSE včera oslabily o 1,83 % na 54,05 USD.
Zdroj: Bloomberg
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké akcie na začátku obchodování nepatrně oslabují, výsledky zveřejnil Salesforce a další
28.05. 16:11 Fio - USA: Prodeje nových domů v dubnu meziměsíčně poklesly o 6,5 % při očekávání poklesu o 3,5 %
28.05. 16:08 Fio - Americké futures kontrakty stagnují
28.05. 14:58 Fio - USA: HDP v 1Q podle předběžných dat anualizovaně vzrostl o 1,6 % při očekávání 2,0 %
28.05. 14:56 Fio - USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v dubnu podle předběžných dat vzrostly o 7,9 %
28.05. 14:55 Fio





