BP: LG.Philips LCD reportuje rekordní čtvrtletní zisk
Výrobce plochých obrazovek, společnost LG.Philips LCD Co Ltd dnes reportoval vůbec nejvyšší čtvrtletní zisk, a zvrátil tak ztrátu ze stejného období loňského roku. Společnost zároveň předpověděla, že v letošním roce vykáže zlepšení ziskovosti ve srovnání s rokem 2007.
Za čtvrtletí říjen-prosinec společnost reportovala čistý zisk 760 mld. wonů (811,2 mil. USD), a předčila tak odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters pro zisk 665,6 mld. wonů.
Oznámený zisk také překonal původní rekordní zisk ve výši 701 mld. wonů vykázaný ve druhém čtvrtletí roku 2004, a současně znamenal značné zlepšení oproti ztrátě 174,3 mld. wonů vykázané ve stejném období loňského roku, kdy ceny plochých obrazovek klesly na pozadí slabých prodejů počítačů a televizorů.
Čtvrtletní tržby firmy vzrostly o 41 procent na 4,3 bilionu wonů.
Společnost uvedla, že se průměrná prodejní cena LCD panelů zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí o zhruba 1 procento poté, co ve třetím čtvrtletí vzrostla o 7 procent.
Firma odhaduje, že ve stávajícím čtvrtletí klesne průměrná prodejní cena LCD obrazovek v rámci středního jednociferného procentního pásma.
Analytici odhadují, že společnost LG.Philips téměř zdvojnásobí svůj zisk v letošním roce na 2,19 bilionu wonů.
Poslední zprávy
- Pražská burza v úvodu mírně roste, zítra zveřejní výsledky VIG
25.08. 09:41 Fio - Kofola získá společnost BHMW, krajský soud posvětil prodej za 440,5 mil. Kč
25.08. 09:38 Fio - Asijsko-pacifický region nepatrně posiluje, trhy vyčkávají na Jackson Hole a výsledky NVIDIE
25.08. 09:16 Fio - Evropské futures kontrakty mírně posilují
25.08. 08:32 Fio - Německo: HDP ve 2Q dle konečných dat meziročně vzrostl o 1,0 %
25.08. 08:24 Fio





