BP: National Semiconductor plánuje redukci 200 pracovních míst
Polovodičová společnost National Semiconductor Corp. (NSM) včera oznámila, že hodlá prodat vybavení a propustit 200 pracovníků ve svých továrnách na výrobu polovodičových plátků. Společnost tak činí ve snaze o modernizaci těchto podniků a snížení kapacity.
Společnost předpokládá, že si tato opatření vyžádají náklady ve výši 20 mil. USD, z toho většinu by měla započítat do výsledků hospodaření za fiskálně třetí čtvrtletí.
Podniky na výrobu polovodičových plátků společnost provozuje v amerických státech Texas a Maine a ve skotském Greenocku.
Akcie NSM v pátek posílily o 1,84 % na 19,37 USD.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





