BP: United Technologies předložil společnosti Diebold nabídku na převzetí
Americký konglomerát United Technologies Corp. (UTX) včera oznámil, že předložil společnosti Diebold Inc. (DBD) nabídku na převzetí za 2,64 mld. USD poté, co s tímto výrobcem automatických volebních a bankovních systémů jednal v uplynulých více než dvou letech o sloučení.
Společnost United Technologies, která je největším výrobcem výtahů a klimatizací na světě, uvedla, že firma Diebold je pravou volbou pro svou silnou pozici na trhu a vyváženost příjmů z prodeje produktů a poskytování služeb. Společnost Diebold firmě United Technologies dříve uvedla, že by sloučení obou firem nebylo v nejlepším zájmů jejích akcionářů.
Nabídka ve výši 40 USD na akcii představuje 66procentní prémii ve srovnání s páteční zavírací cenou akcií Diebold na trhu NYSE.
Akcie UTX v pátek oslabily o 2,30 % na 70,51 USD. Akcie DBD ztratily 3,40 % na 24,12 USD, v poobchodní fázi zpevnily o 1,40 % na 24,46 USD.
Poslední zprávy
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Doosan a Colt CZ dnes naposledy s nárokem na dividendu
02.07. 09:28 Fio - Asijské indexy oslabují, táhnou je dolů akcie výrobců polovodičů
02.07. 08:46 Fio - Evropské futures kontrakty odepisují
02.07. 08:31 Fio - Očekávané události: Změna pracovních míst mimo zemědělství, průměrná hodinová mzda (USA)
02.07. 08:05 Fio - Zámoří uzavřelo v červených číslech
01.07. 22:05 Fio





