Měď na Comexu propadla
Největší pokles za posledních 5 týdnů zaznamenal v rámci včerejší obchodní seance na burze Comex division New York Mercantile Exchange nejaktivnější zářijový futures kontrakt na měď. Důvodem bylo ukončení týdenní celonárodní stávky dělníků v Peru, jež je třetím největším producentem mědi na světě. K ukončení zmíněné stávky došlo i přes pokračující jednání se zástupci vlády a nevyjasněné dohady ohledně penzí a spoluúčasti zaměstnanců důlních zařízení na zisku společnosti. Zmíněná stávka měla v minulém týdnu za následek nárůst ceny mědi o 1,8 procenta. Druhým důvodem včerejšího oslabení mědi byl také růst hodnoty amerického dolaru, v jehož důsledku poklesla poptávka po komoditách jako formě protiinflačního zabezpečení.
Futures na měď se zářijovým termínem dodání propadl v rámci včerejší obchodní seance na burze Comex division New York Mercantile Exchange o 9,05 centů (2,3 %) na uzavírací cenu 384,9 centů za váhovou libru.
V důsledku pokračujících častých výpadků elektrické energie, které nedovolují dolům fungovat na 100 % kapacity a díky neustále rostoucí poptávce, zvýšila Citigroup ve své nové předpovědi odhad budoucí ceny mědi pro rok 2009 o 43 %.Cena mědi je tak pro příští rok odhadována na 500 centů a pro rok 2010 dokonce 550 centů za váhovou libru.
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,5 %), zlato (+1,24 %), ropa (+0,76 %)
07.08. 10:44 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,25
07.08. 10:43 Fio - CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21 EUR na 17,5 EUR s novým doporučením „Market perform“
07.08. 10:37 Fio - Gen Digital: Barclays zvyšuje cílovou cenu z 27 USD na 32 USD se stávajícím doporučením
07.08. 10:36 Fio - Frankfurtská burza na konci týdne posiluje, Allianz, Munich Re, Daimler Truck zveřejnily výsledky
07.08. 10:35 Fio





