US akcie opět pod prodejním tlakem
Americké akciové indexy v průběhu včerejšího obchodování opět poklesly poté, co se na trhu vynořily obavy, že záchranný plán na vyřešení finanční krize v USA by nemusel být schválen. Návrh ministra financí počítá s napumpováním 700 miliard dolarů do odkupu špatných aktiv od finančních institucí. Guvernér centrální banky Ben Bernanke přitom označil plán za kritický bod, který zabrání recesi. Akciové indexy se nerozhodně zmítaly mezi zisky a ztrátami. Souboj nakonec vyhráli medvědi a trhy poklesly. Pod prodejní tlak se opět dostal finanční sektor, kdy SandP 500 Banks Index ztratil 3,1%. Index SandP 500 poklesl o 1,56 procenta na 1 188,22 bodu. DJI oslabil o 1,47 procenta na 10 854,17 bodu. Nasdaq přišel o 1,18 procent a uzavřel na hodnotě 2 153,33 bodu.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





