US akcie prodlužují dvoutýdenní výprodeje
US akciím se dnes nedaří a rozšiřují své ztráty z předchozích dvou týdnů. Investory navzdory levným cenám některých titulů zůstávají skeptičtí kvůli obavám, že recese v US bude horší než se původně očekávalo. Přispěla k tomu i banka Citigroup, která oznámila další propouštění. Indexy navzdory lepším výsledkům průmyslové výroby otevřely poklesem cca 2% a během úvodu obchodování své ztráty prohlubovaly. Poté se však přece jen někteří osmělili a začali nakupovat. Indexy se tak na chvíli ocitly v zeleném, tento trend však neměl dlouhého trvání a optimismus se z trhů opět vypařil jako pára nad hrncem.
Nejhůře jsou na tom finanční tituly, které odepisují necelých 5%. Naproti tomu lepší výsledky pomáhají v růstu akciím LOW, které přidávají 5%. Vyhlídky na záchranu automobilky GM pak posunuly její akcie až na $3,5.
V závěru seance opět přebírají hlavní slovo prodejci a posílají indexy ke svým dnešním minimům. Index DJIA odepisuje 2,7%, technologický Nasdaq 2,3% a širší S&P 500 2,6%.
Poslední zprávy
- USA: Index cen domů FHFA v červnu meziměsíčně stagnoval při očekávání růstu o 0,2 %
25.08. 15:17 Fio - Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v zelených číslech
25.08. 15:15 Fio - Vývoj cen komodit: Ropa (-2,91 %), pšenice (-1,93 %), zemní plyn (-1,09 %)
25.08. 13:31 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,66
25.08. 13:30 Fio - Výrobce chytrých prstenů Oura Health údajně usiluje o získání až 3 mld. USD v rámci IPO
25.08. 12:22 Fio





