Švédsko poskytne bankám $6 mld.
Švédské úřady poskytnou tamnímu bankovnímu systému finanční injekci ve výši 6 miliard dolarů. Cílem tohoto kroku je přimět banky, aby mnohem více půjčovaly soukromému sektoru, čímž by se mělo pomoci překonat první recesi v zemi za 15 let. Úřady dospěly k názoru, že banky potřebují mnohem více kapitálu, jinak nebudou ochotné půjčovat. Země počítá v roce 2009 s recesí, přičemž veřejné finance budou v letech 2009 a 2010 v deficitu. Trhy očekávají, že by centrální banka v zemi mohla snížit úrokové sazby až na 1%.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





