NWR nekoupí podíl ve Ferrexpu
Dle sdělení NWR se představenstvo společnosti rozhodlo, že NWR nebude dále pokračovat v akvizici 24,99% podílu v ukrajinském těžaři železné rudy Ferrexpo. Tento podíl mělo NWR kupovat od svého majoritního akcionáře RPGI (drží 64% podíl v NWR). Představenstvo tak revidovalo svůj záměr koupit podíl ve Ferrexpu z října loňského roku. Transakci měla schvalovat valná hromada (koná se 28.dubna). Na této valné hromadě měli o transakci hlasovat pouze minoritní akcionáři (RPGI by neměla hlasovací práva). Hlavní důvody pro zamítnutí transakce jsou dle našeho názoru: 1) nižší ceny akcií Ferrexpa na trhu (aktuálně kolem 60 pencí) a nákupní ceny RPGI (86 pencí), 2) odliv hotovosti v obtížných dobách pro NWR (136 mil. EUR, 0,5 EUR/akcii, 14,1 Kč/akcii) a 3) aktuální hospodářské výkonnosti obou společností. NWR zdůvodňuje změnu svého postoje obtížnými podmínkami na trhu uhlí a oceli. Současně je však změna postoje představenstva vynucena i postojem k časování transakce ze strany minoritních akcionářů. Hodnotíme pozitivně, že představenstvo NWR reflektovalo ve svém rozhodnutí odmítavý postoj akcionářů k transakci. Dle našeho názoru bude trh rozhodnutí představenstva hodnotit pozitivně, což by se mohlo odrazit v ceně akcií.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





