Continental ohlásil další ztrátu a plánuje propouštět
Čtvrtý největší letecký přepravce v US, Continental Airlines Inc. (CAL), ohlásil již sedmou kvartální ztrátu po sobě, poté co za 2Q činila ztráta 213 mln. USD / 1,72 USD / akcii, zatímco ve stejném období loňského roku hospodařil se ztrátou 5 mln. USD / 0,05 USD na akcii. Bez zahrnutí nákladů v hodnotě 44 mln. USD na odstupné, ukončené kontrakty a pokles hodnoty odpisovaných Boeingu 737, dosáhla ztráta 1,36 USD / akcii. To bylo o 0,01 USD více než očekávali analytici. Společnost doplatila zejména na pokles cen letenek a také poptávky po letecké přepravě. Tržby meziročně klesly o 23 % na 3,13 mld. USD.
Společnost zároveň oznámila, že plánuje propustit dalších 1 700 zaměstnanců, když od začátku května uvedla, že zruší 1 200 pracovních míst.
Akcie CAL včera zavřely na 10,17 USD.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





