NTX klesá
Středoevroské akciové trhy poklesly, když se vůbec nedaří společnosti KGHM Polska Miedz SA, největší polské těžební společnosti mědi, když cena mědi včera propadla nejvíce za poslední měsíc. Index NTX ztrácí -0,4% na 1.499,61 bodů, když včerejší vzisk činil 2,2%. Polský WIG sestoupil o -0,7%, PX -0,4% a BUX přidal o 0,4%. Akcie společnosti KGHM propadly o -2,6% na 111 PLN/a, když cena mědi včera sletěla o -5,6% kvůli známkám, že americká ekonomika zpomaluje a tím tak hrozí snížení poptávky po tomto průmyslovém kovu.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
24.06. 16:44 Fio - USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
24.06. 16:27 Fio - USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
24.06. 16:12 Fio





